Lovrance konektor

Odgovori
Ziga
Pridružen: 02 Okt 2018, 11:52

Lovrance konektor

Odgovor Napisal/-a Ziga »

Lowrance fishfinder Hook 4 bi rad priklopil na wifi in bi potreboval zanj konektor, da lahko poleg napajanja dobim še data signale.

Zanima me ali morda kdo ve, če je konektor standarden ali pa je to Lowrance custom konektor:
Slika
Morda bo Iztok ali Kasaudio ali pa kakšen drug stručko to vedel?
Videl sem, da Lowrance sicer prodaja data kabel:
Slika
vendar je cena, če sem prav videl okoli 40EUR, kar je polovica cene, ki sem jo dal za rabljen Hook 4 in če ni nujno bi raje kakšno cenejšo alternativno rešitev...
Skratka na Navionics android programu bi si rad svoje ribolovno področje poskeniral s sonarjem, za kar pa je wifi povezava zelo priročna.
Uporabniški avatar
Iztok
Pridružen: 18 Sep 2018, 12:01
Kraj: Lj.-Trzin-Ribiško naselje

Re: Lovrance konektor

Odgovor Napisal/-a Iztok »

pozdravljen Žiga
Konektor ni standarden !
Boš moral malo poguglat v kolikor bom pa kaj naročal iz Navica te obvestim in lahko takrat naročim poleg.
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Lovrance konektor

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Pozdravljen!

Tudi jaz mislim enako glede tega konektorja, da ni dobavljiv kot nekaj standardnega.

Me pa nekaj zanima glede Navionicsa, ki ga do sedaj še nisem uporabljal.

Ali ima navionics tudi možnost, da kot komunikacijski kanal uporablja bluetooth? Vidim da wi-fi je podprt, obstaja recimo možnost povezljivosti navionicsa z nmea2000 podatki.

Kar me pri napravah, ki komunicirajo preko wi-fi moti, je dejstvo, da na telefonu (androidu) izgubiš internet v kolikor se android priklopi na mrežo naprave.

V primeru, da je android konfiguriran kot dostopna točka in se naprave povezujejo nanjo, interneta na telefonu ne izgubiš. Vendar v tem načinu je baterija na telefonu zelo hitro prazna.

Pri bluetoothu vseh teh težav ni, poraba baterije je relativno nizka in kot tak se mi zdi dobrodošel za tovrstne aplikacije. Govorim pa o bluetooth 2.0
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Lovrance konektor

Odgovor Napisal/-a boris »

Ziga napisal/-a:
02 Jan 2019, 13:13
Lowrance fishfinder Hook 4 bi rad priklopil na wifi in bi potreboval zanj konektor, da lahko poleg napajanja dobim še data signale.

Zanima me ali morda kdo ve, če je konektor standarden ali pa je to Lowrance custom konektor:
Slika
Morda bo Iztok ali Kasaudio ali pa kakšen drug stručko to vedel?
Videl sem, da Lowrance sicer prodaja data kabel:
Slika
vendar je cena, če sem prav videl okoli 40EUR, kar je polovica cene, ki sem jo dal za rabljen Hook 4 in če ni nujno bi raje kakšno cenejšo alternativno rešitev...
Skratka na Navionics android programu bi si rad svoje ribolovno področje poskeniral s sonarjem, za kar pa je wifi povezava zelo priročna.


Tako kot je Iztok povedal, to ni standardni konektor. Takega uporablja samo Lowrance.
Kabel za napajanje in prenos podatkov NMEA 0183, s konektorjem, ne dobiš nikjer ceneje kot na tej povezavi.

https://www.amazon.com/gp/product/B002B ... 0DER&psc=1
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Ziga
Pridružen: 02 Okt 2018, 11:52

Re: Lovrance konektor

Odgovor Napisal/-a Ziga »

Hvala vsem za odgovore!
Ker gre v mojem primeru bolj za prototip in "proof of concept" me zanima ali se kje dobi mini konektorje, da bi vsakega nataknil na svoj kontakt na Lowrance konektorju? Zdi se mi, da so pini malo debelejši (1 oziroma 1,5mm).
Razmišljam, da bi nataknil mini konektorje, ki jih rabim in jih potem obdal s poliesterskim kitom in bi tako dobil en prototip konektorja.
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Lovrance konektor

Odgovor Napisal/-a boris »

Težko boš trofnu prave pine, ter vse skupaj uredil za provizorij montažo.
Jaz bi vzel barvno licno žico 0,5mm2, do dolžine ki jo rabiš.
Barve vzemi take kot so na originalu, da boš lahko pravilno vse skupaj povezal.
Žico oguliš v višini pina, daš čez krčno bužirko, ter vse skupaj pogreješ.

Nato vzemi pištolo za plastiko ter z njo fiksiraj kontakte v konektorju. Ko več ne boš potreboval konektorja boš lahko vse brez težav odstranil.

Poliesterski kit ti odsvetujem.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Lovrance konektor

Odgovor Napisal/-a aegir »

Jaz rabim Navico 000-14463-001 in 000-14464-001 kabla, kdo ve kje bi se to dobilo pri nas?
Odgovori