Panula za lignje

Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Panula za lignje

Odgovor Napisal/-a david »

Odvisno od sistema, ki ga uporabljaš. Če je hitreje, da snameš svinec, ga potegneš do konca s palico, drugače pa s palico do svinca in potem na roke do konca.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uporabniški avatar
Iztok
Pridružen: 18 Sep 2018, 12:01
Kraj: Lj.-Trzin-Ribiško naselje

Re: Panula za lignje

Odgovor Napisal/-a Iztok »

S palico jih lepo počasi vlečem do barke tako, da svinec pogleda iz vode. Nato z roko počasi vlečem nabiram laks in ga spuščam v vodo vse do lignja oziroma do barke in ga po potrebi med prsti popustim, ko zapumpa še posebej, če je večji. Ko je pri barki ga NIKOLI ne dvignem iz vode temveč ga le privzdignem, da ne more zajeti vode za brizganje. Vedno jih primem zgolj z roko. Odvisno od teže in kako je zapet pa ocenim kako ga bom prijel. Večjega primem za glavo, tiste pa ki so lepo zapeti z obema dolgima lovkama pa preko ježice pušče primem in rahlo privzdignem, če ocenim da je pretežak ga preprimem za glavo. Zavoro imam vedno na meji, da se le ta odvija ob rahlo večji sili od nastavljene. Lovk skoraj nikoli ne potrgam. Hitrost barki zmanjšam le izjemoma, ko je zapet kakšen večji primerek okoli 1kg+ drugače ni potrebno, ker imajo dovolj močne lovke.
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Panula za lignje

Odgovor Napisal/-a Peter »

Pozdravljeni

Jaz sem letos ob prijemu lignja prestavil v ler ,rolo sem sukal kot da bi bila zmrznjena ročka ( zelo počasi), čuvarja nisem snemal,ampak sem od tam naprej navijal na roke,ko pa je prišel do čolna,pa hops z mrežo.

Lp Peter
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Panula za lignje

Odgovor Napisal/-a boris »

Slika

Evo enega velikana 1,1 kg. Ujet danes na površinsko panulo Mario 130. Brez gafa za lignje-home made, ga ne bi spravil na suho.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Panula za lignje

Odgovor Napisal/-a Peter »

Mmmmmjami
Roman 1
Pridružen: 04 Okt 2018, 14:09

Re: Panula za lignje

Odgovor Napisal/-a Roman 1 »

Bravo boris!
...si ga ujel ob obali, ali na pličaku pri "metli"?
...home made gaf, pa je levo od lignja na tleh....

...jaz grem jutri na Krk probat srečo,.. bom dol cel teden, če bo kdo blizu, se lahko javi,...
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Panula za lignje

Odgovor Napisal/-a Peter »

Peter napisal/-a:
03 Dec 2018, 22:50
Pozdravljeni

Včeraj zvečer sva se z tastom vrnila iz Kamenjaka.
Kljub močnemu vetru in lepim valovom sem prvič probaval panulo na lignja.
Lovil sem od 27-35m, z 350g svincem in z navadno oranžno princes rapalo, svinec sem vezal na 2 metra ( za vsak slučaj) ,prama do rapale pa 4 metre ( nikoli nisem zapel).
Lahko rečem, da sem bil z ulovom zelo zadovoljen, po 2 urah sem našel pozicijo :D z lignji.
Na panulo dobil 3 komade od 0,410-0,500 g in enega za mene ogromnega 0,710g. Sem pa mogel kmalu prenehati zaradi neprijetnega vremena.
Kasneje sem na isti poziciji probaval še z takitaki in skupni ulov v 4 dneh 5,4kg lignjev.

Hvala za nasvete.
Lp Peter

P.s.- slike naložim ko naštudiram
Slika
Evo moj največji 0,710 kg ( levi :lol:)
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Panula za lignje

Odgovor Napisal/-a Peter »

Slika
Slika
Slika

december 2018 :D
Dimen
Pridružen: 22 Okt 2018, 09:45

Re: Panula za lignje

Odgovor Napisal/-a Dimen »

Zdravo družba,
naslednji torek pičim v Vodice/Šibenik in me zanima če so lignji še aktualni ali je že prepozno?
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Panula za lignje

Odgovor Napisal/-a david »

Jaz lignje lovim čez celo leto in jih tudi dobim, jih bo pa počasi vedno težje dobiti.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Odgovori