Podvodna maska

Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Podvodna maska

Odgovor Napisal/-a Harry »

Ostane še nekaj besed o uporabi maske pri avtonomnem potapljanju.
Samo tesnenje je pomembno, ampak ne pretirano, saj imamo cel čas dovolj zraka za praznenje. Notranji volumen tudi ni pomemben, važno da je čim bolj udobna in nas nikjer ne tišči, seveda mora omogočati izenačevanje pritiska.
Večina misli da je dihalka nepotrebna pri avtonomnem potapljanju, vendar vam lahko reši življenje, ce vas brez zraka v jeklenki odnese na odprto.
Obstajajo še celoobrazne maske, t.i. fullface, v glanem jih uporabljo novinarji, da lahko čvekajo pod vodo in profesionalci v umazani vodi.
Skafanderji so nasleden nivo
Morski Vuk
Uporabniški avatar
VALTER
Pridružen: 09 Sep 2018, 05:30
Kraj: BRNIK

Re: Podvodna maska

Odgovor Napisal/-a VALTER »

Harry napisal/-a:
11 Feb 2019, 22:44
Sem imel velik problem pred leti ko je japonski Apollo prešel v ameriške roke in prenehal izdelovati model ki mi je ustrezal 28 let.
K sreči so na netu še isti modeli vendar na žalost samo v pink/transparent.
http://scubapeople.com/index.php?route= ... duct_id=91
ELGIN outboard motor.
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Podvodna maska

Odgovor Napisal/-a Harry »

Hvala! Vendar maska ki jo iščem ni ta tip ampak Apollo Prestige black silicon!
Morski Vuk
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Podvodna maska

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Vidno polje maske in manjši volumen dosežejo tako, da je steklo bližje očesu / globina maske. Najprej sem dolga leta uporabljal Omar Abyss, ki pa se zaradi velikega razmaka med stekli in globine ne more pohvalit z vidnim poljem. Zamenjal sem jo s Sporasubovo masko Mystic, ki ima še vedno prečko med stekli ampak manjšo globino in posledično večjo vidljivost in manjši volumen. Izredna maska za globino, ker pa zadnja leta ne delam na kondiciji in masko izkoristim šele konec sezone, uporabljam odlično masko od Beuchata MAXLUX, ima nekoliko večji volumen ampak izredno vidno polje. Maska je nekoliko večja izredno plitka in nima sredinske prečke. Vsestranska maska, za plitki in globinski lov.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Podvodna maska

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Beuchatovi je podobna ta Mares Essence LiquidSkin:

Slika

Jaz uporabljam Mares Star LiquidSkin, ki odlično usede na obraz, ima pa sredinsko prečko in s tem omejeno vidno polje:

Slika
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Podvodna maska

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Tudi dobre maske. Moral pa bi jih probat, ker me večina mask tišči na zgornjem delu nosa - sinus, velik nos :D . Prav tako mi je ok, da ima večjo silikonsko obrobo, da se ne rabim brit.

Izdam pa vam še eno skrivnost, odlično proti rošenju in za kristalno čisto steklo. Masko v morju znotraj in zunaj namažeš s koščkom rumene spužve (glej sliko) in dobro spereš. Ne rabite odtrgat velik kos spužve samo vršiček, da ne ubijete celo spužvo. Dobre samo ne tako zelo, za prvo silo pa so tudi rjave in bele alge, tudi na sliki ob spužvi.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Podvodna maska

Odgovor Napisal/-a Harry »

To rumeno spužvo je zadnja leta v s jadranu napadla neka plesen in izginja, zato apeliram na tiste, ki se jim gravža pljuniti v masko, da raje kupijo kapljice proti rosenju, imajo jih tudi v motoristicnih trgovinah.
Morski Vuk
Odgovori