Potapljaška obleka

Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Potapljaška obleka

Odgovor Napisal/-a Harry »

Ostane se nekaj besed o oblekah za avtonomno potaplanje.
Materiali se razlikujejo v tem, da so trši, to pa zato, ker bi se premehki materiali v globini stisnili in obleka ne bi več ščitila pred mrazom.
Pri suhih oblekah so šli se dlje in uporabljjo crushed in compressed neopren, kjer so mehurčki dušika pod večjim tlakom in zato neopren ni stisljiv je pa se vedno elastičen in izolativen.
Če koga zanima kaj več o tehnicnih oblekah naj postavi vprasanje!
Morski Vuk
Uporabniški avatar
Iztok
Pridružen: 18 Sep 2018, 12:01
Kraj: Lj.-Trzin-Ribiško naselje

Re: Potapljaška obleka

Odgovor Napisal/-a Iztok »

Nujno potrebujem kupiti dvodelno navadno 5mm neoprensko potapljaško obleko. Na barki moram očistiti propeler.
S podvodnim ribolovom se ne ukvarjam več. Če uspem preko leta priti v formo, se morda lotim ponovno, vendar malo verjetno.

Predno se je moja obleka "skrčila" in postarala sem jo kupil v Sepadiverju v Miljah, ki pa kot vidim ne obstaja več.
Lepo prosim za nasvet, kje je še možno najti v sloveniji ali italiji ZA UGODNO CENO potapljaške MOKRE obleke, rokavice in nogavice, kajti nimam časa še manj pa volje čakat in se zezat, da mi jo naredijo po meri. Do sedaj mi je klasična popolnoma odgovarjala. Pozimi sem jo znotraj oplaknil s toplo vodo, da sem jo lažje oblekel in da je bil prehod v hladno vodo veliko prijetnejši.
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Potapljaška obleka

Odgovor Napisal/-a kojoti »

NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Potapljaška obleka

Odgovor Napisal/-a NovakM »

Iztok napisal/-a:
31 Dec 2022, 21:38
Nujno potrebujem kupiti dvodelno navadno 5mm neoprensko potapljaško obleko. Na barki moram očistiti propeler.
S podvodnim ribolovom se ne ukvarjam več. Če uspem preko leta priti v formo, se morda lotim ponovno, vendar malo verjetno.

Predno se je moja obleka "skrčila" in postarala sem jo kupil v Sepadiverju v Miljah, ki pa kot vidim ne obstaja več.
Lepo prosim za nasvet, kje je še možno najti v sloveniji ali italiji ZA UGODNO CENO potapljaške MOKRE obleke, rokavice in nogavice, kajti nimam časa še manj pa volje čakat in se zezat, da mi jo naredijo po meri. Do sedaj mi je klasična popolnoma odgovarjala. Pozimi sem jo znotraj oplaknil s toplo vodo, da sem jo lažje oblekel in da je bil prehod v hladno vodo veliko prijetnejši.
www.extremo.si
www.scubatom.net
Matic
Pridružen: 23 Sep 2018, 12:02

Re: Potapljaška obleka

Odgovor Napisal/-a Matic »

Jast sem kupoval v scubatom na brnčičevi. Masko obleko plavutke
Odgovori