Servis in vzdrževanje

Uporabniški avatar
VALTER
Pridružen: 09 Sep 2018, 05:30
Kraj: BRNIK

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a VALTER »

:lol: Dobro si ga sčistil z belilom Varekina.
Ja, odlična za plesen na steni ,očitno se obnese tudi na gumi.
ELGIN outboard motor.
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Varekina kar dobro funkcionira... Solemar b51 pa je meni osebno eden boljših gumenjakov, ki v praksi izkazuje optimum vseh parametrov gumenjaka.
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a Harry »

Vsaka vrsta materiala ima svoje čistilo, ki ga priporoča proizvajalec. Žal so ta čistila precej blaga, vendar ne škodujejo. Ostala čistila so lahko zelo škodljiva, tudi če obilno spiramo. Čistilo namreč skozi armaturo prodre v material na spojih, kar pa ne moremo splaknit.
Zato je odločitev vaša, malo usran ali pa po nekaj letih razjeden in razpokan čoln.
Morski Vuk
Uporabniški avatar
Stopi
Pridružen: 22 Okt 2018, 15:43

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a Stopi »

kasaudio napisal/-a:
23 Nov 2018, 17:36
Varekina kar dobro funkcionira... Solemar b51 pa je meni osebno eden boljših gumenjakov, ki v praksi izkazuje optimum vseh parametrov gumenjaka.
Ga imam in sem z njim ZELO zadovoljen! ;)

P.S.
Na spodnji sliki ni moj gumenjak (je pa povsem enak model), saj bi, če bi imel na sedežih delfinčke, najprej odšel do tapetnika, da mi jih prekrije... :lol: :lol: :lol:

Slika
Uporabniški avatar
Stopi
Pridružen: 22 Okt 2018, 15:43

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a Stopi »

Harry napisal/-a:
24 Nov 2018, 10:35
Vsaka vrsta materiala ima svoje čistilo, ki ga priporoča proizvajalec. Žal so ta čistila precej blaga, vendar ne škodujejo. Ostala čistila so lahko zelo škodljiva, tudi če obilno spiramo. Čistilo namreč skozi armaturo prodre v material na spojih, kar pa ne moremo splaknit.
Zato je odločitev vaša, malo usran ali pa po nekaj letih razjeden in razpokan čoln.

Takšno agresivno čiščenje seveda ni za vsako sezono... Jaz imam čoln 3 leta in sem ga tako očistil le ob nakupu, ko je bil res zanemarjen, sedaj pa le šampon+voda, potem pa premaz. Mi je pa serviser prejšnji teden rekel, da tako ohranjenega materiala že dolgo dolgo ni videl. Čoln je letnik 1998, torej ima 20 let!

Ko dobim še novo tendo, čez ca. 3-4 tedne, objavim kakšno sliko. 8-)
Matic
Pridružen: 23 Sep 2018, 12:02

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a Matic »

Č kdo rab varekino naj pove pa se bomo zmenil. Robe kukr hočiš😏
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a Harry »

Kot sem napisal, izbira je vaša. Sploh pri starih in "ohranjenih" gumenjakih to nikakor ni priporočljivo. Če je gumenjak odlično ohranjen in 20 let star to pomeni da je bil v rabi vsako leto 14 dni za " feragosto", ostalo pa v suhi garaži. Vsaka guma se z leti stara, le na soncu hitreje.
Oldtajmer potegneš iz zaprašene garaže, spoliraš in je kot nov, seveda.
Guma ni lak zato se izogibajte varikini, da ne bo solz po par letih, razen seveda če ste prekupčevalec in vam ni mar, kaj bo dobil kupec.

PVC prenaša varikino precej bolje, vendar ne prenese topil ki raztopijo UV zaščitno plast.
Tudi drgnenje pri pvc ni priporočljivo zaradi nabrizgane zaščite.
Morski Vuk
Uporabniški avatar
VALTER
Pridružen: 09 Sep 2018, 05:30
Kraj: BRNIK

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a VALTER »

Kaj potem priporočaš pri starem maestralu, kako ga je najbolje zasčititi? :?:
ELGIN outboard motor.
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a Harry »

Orignal čistilo in zaščito za gumo in slikon spray za obrobe in ročaje.
Morski Vuk
Sale
Pridružen: 05 Okt 2018, 07:47

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a Sale »

Zivjo vsem. Imamo podobne probleme, ce jim lahko tako velim 😁. Sam sem ravno dobil gumo od gumarja. Par flik dve kajli ipd... bi pa rad scistil oz pomladil gumo. Nekje sem zasledil da se lahko uporabi glicerin???? Pa vas sprasujem je to res ali ne.

Drugace mazem s starbritom pa
Se mi zdi, da nekega vecjega ucinka ni.

Lp
Saso
Odgovori