Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovori
Uporabniški avatar
sova
Pridružen: 17 Sep 2018, 10:42
Kraj: Solkan

Re: Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovor Napisal/-a sova »

Harry napisal/-a:
11 Maj 2019, 18:02
Enkrat za vselej bom odgovoril na vsa pretekla in bodoča pametovanja in provokacije s citatom, ki mi ga je kot "pametnemu mulcu" pred nekaj desetletji namenil upokojen kapetan dolge plovbe in strasten ribič iz Osorja:

SJETIT ČEŠ SE TI, SINE, SVIH MOJIH RIJEČI, KAD SE BUDEŠ TOPIO!
In kaj ti je rekel? Da ne ugibamo kaj je to daj povej. Ali je to nagradno vprašanje?

lp.
Slika
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovor Napisal/-a Harry »

Nagradno.
Morski Vuk
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovor Napisal/-a Peter »

kojoti napisal/-a:
11 Maj 2019, 18:36
Jaz kot mulc se spomnem samo fotra, ko je ujel na puško velikega morskega goloba, ki je z bodico na repu naredil luknjo v gumenjak. Da smo prišli domov, je fotr celo pot pumpal, mama pa tiščala prste u luknjo, s sestro pa sva scala od smeha.
Hahaha ta je dobra :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovor Napisal/-a Harry »

Peter napisal/-a:
14 Maj 2019, 15:13
kojoti napisal/-a:
11 Maj 2019, 18:36
Jaz kot mulc se spomnem samo fotra, ko je ujel na puško velikega morskega goloba, ki je z bodico na repu naredil luknjo v gumenjak. Da smo prišli domov, je fotr celo pot pumpal, mama pa tiščala prste u luknjo, s sestro pa sva scala od smeha.
Hahaha ta je dobra :lol: :lol:
Sploh ni smešno, ta travma iz otroštva je kriva za paničen strah pred vsem napihljivim in paranojo pred vožnjo z gumenjakom, ki ima danes vsaj pet komor in nepotopljivo zaprto dno.
Morski Vuk
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovor Napisal/-a aegir »

To se tko sliši kot da rabi psihiatra ker je fotr pred N desetletji prebodel gumenjaka z ribo..

Ne vem zakaj je tako težko razumet, da nekateri ne maramo gumenjakov. Kar se mene tiče je gumenjak bistveno slabši čoln od plastike in konec.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovor Napisal/-a tyson »

SJETIT ČEŠ SE TI, SINE, SVIH MOJIH RIJEČI, KAD SE BUDEŠ TOPIO!


Ajde, gukni galebe, šta ti dundo reka?
Koje su to riči iskusnog starog morskog vuka?
Neman vrimena za čekanje, imam forum da ćitam. :mrgreen:
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovor Napisal/-a Harry »

@aegir

Če vam gumenjaki že niso všeč, ni treba pljuvat po njih, izrazite svoje mnenje in ne klatit neumnosti.

Vse svetovne reševalne, policijske, gasilske, vojaške, ekološke službe uporabljajo večinoma gumenjake.
Vsaj 95% potapljačev prav tako.
Tisti Italijani, ki v avgustu pridejo preko jadrana na hrvaško obalo uporabjajo izključno gumenjake 6 do 7m, ker se s plastiko te dolžine nihče ne upa priti!
V avstraliji je model prevozil celotno traso regate Sidnej Hobart v 4m gumenjaku in 40KM 2t tohatsu.

Mislim, da pod gumenjak še vedno razumete oranžnega 3m maestrala s tomosom, s kakršnemi smo se vozili pred 40leti.
V 40 letih so se spremenili vsi čolni, pri fishermanih je bilo razvitih več vrst dna, samo da bi se približali lastnostim modernih gumenjakov!
Zadnja inovacija je petestep.
Morski Vuk
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovor Napisal/-a aegir »

Kje pljuvam po gumenjakih? To da se lahko predre je narava gumenjaka. Vse napihnjene stvari se bodo slej ko prej izpihnile. Ni druge. Majo pa hrvati veliko policije in niti enkrat samkrat nisem videl patruljnega gumenjaka hrvaškega. Veš zakaj ne? Zato ker niso na glavo padl da bodo na soncu, burji in v vodi po cele dneve. To so gospoda v uniformah ne v neoprenih. :)

Potapljači so pa druga stvar, njim je gumenjak na kožo pisan.

Je pa še nekaj, tisti gumenjaki, ki veljajo za najboljše so skoraj celi plastični, gume je za malo večji bokobran na vsaki strani. Ravno včeraj smo debatirali o zar 53. Spredaj pol čolna ni gumenjak, spodaj ni gumenjak, levo desno zadnja polovica pa ima eno tubo na vsaki strani. Torej če je to trend pol manj kot je gume boljši je.. Uprašanje če ni to že bolj plastenjak kot gumenjak. ;)

Glavn da se za vsakega kaj najde pa da smo veseli vsi. Ane? :D
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Mal manj nabijajte u prazn pa bo bolš. Dejte unga ZAR-A spraznit pa se pejte z njim peljat in povejte vtise.

Itak da vse kar je napihnjen 1x spusti, enim čez okno pobegne,... in kaj pol. Sej ni nobene potrebe da je čoln večen, da boš pol ko tvoj kolega pri sosedih vlačil na kup barke iz prejšnjega in predprejšnjega sistema in z njimi v morju 8+ plul.
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovor Napisal/-a aegir »

Najboljši gumenjaki pod soncem ta hip... Sploh niso gumenjaki. :)

Ni glih prijetno, kot bi mel avto pol bi pa vedno na boljše in boljše šel na konc kot najboljši avto bi dobil pa kolo.

A mi lahko razložite to logiko ker mi res iskreno ni jasna.

Je pa to testament koncepta gumenjaka. Dober je od 3 do 7 metrov pol pa zmanka gume.

Slika

Slika
Odgovori