Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovori
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovor Napisal/-a kojoti »

:o Odlično! Bom posnel reportažo
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovor Napisal/-a david »

Kojoti, reportažo raje posnemi iz drugega čolna, ne iz testnega.

Za primer: Kolegu se je pri 35 NM na gumenjaku odtrgala volanska žica, kar je zelo primerljivo s tem, da v trenutku do konca zasukaš volan. Vse kar je bilo na plovilu je zgrmelo v vodo, vključno z njegovo ženo. Njemu se je nekako uspelo zadržati, ker se je držal za konzolo, vendar si je precej poškodoval roko ob udarcu. Ni se za hecati.

Na testih res na hitro obračajo volan, ampak postopoma in ne v sekundi do konca pri največjih hitrostih od katere je vse odvisno. Jaz lahko na primer pri 25 Nm delam skoraj kar hočem, pri 35 Nm so že precej dolgi zavoji, pri moji končni (okoli 45 Nm) je pa vse napeto kot struna in je že vsak manjši premik volana zelo odziven. Pa gre za zelo plovn čoln, ki je mišljen za večje hitrosti.

Pa še nekaj. Že dvakrat sem se peljal s kojotijevim plovilom v zelo slabih pogojih okoli Senjskih vrat, pa moram reči da sem bil zelo pozitivno presenečen nad plovnimi lastnosti, ravno tako naš član Jaka, s katerim smo šli skupaj na ribolov.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovor Napisal/-a boris »

NovakM napisal/-a:
27 Mar 2020, 18:52
kojoti napisal/-a:
27 Mar 2020, 18:45
Ne vem več, če dobro sledim zadevi. Pri brzini 35 - 45 milaj (cca 65-83 km/h) na polno obrneš volan :D . Obrni balanco na biciklu pri 10km/h

te bom povabil na test
Mare
Raje filmček posnemi kako to izvedeš :shock:
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Gumenjak vs plastičen čoln

Odgovor Napisal/-a Harry »

kojoti napisal/-a:
27 Mar 2020, 18:45
Ne vem več, če dobro sledim zadevi. Pri brzini 35 - 45 milaj (cca 65-83 km/h) na polno obrneš volan :D . Obrni balanco na biciklu pri 10km/h

Kakšne posebne varnosti pri tem, da so vsi ostali v čolnu ne vidim, saj so imeli strašansko srečo.
Udarec z glavo v robno steklo ali ograjico je pri tej hitrosti smrten!
Če bi moral izbirati med opcijama da odletim v vodo ali z glavo treščim v inox, bi izbral varno vožnjo z gumo, kjer je dosti manj opcij za razbijanje glave.
Če hočeš videti resnično sranje na morju poglej posnetke reševanj coast guarda ali pa whale wars z južnega tečaja. Čelada tudi na gumi obvezna!
Pri reševanju na morju niti slučajno ne boš našel drugega kot gumenjak (do 7m)!
Takole zgleda zares:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Stern_launching_ramp

Morski Vuk
Odgovori