Honwave razlepljen na šivu

Uporabniški avatar
francija
Pridružen: 26 Sep 2018, 08:12

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a francija »

kolko ceniš honwave, ....
Uporabniški avatar
francija
Pridružen: 26 Sep 2018, 08:12

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a francija »

Whaly 435, kolko je to 3000 eur, kje se kupi, je to za morje?
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a tyson »

Honwave cenim do 500€... cena ni dokončna.
Tako kot motor, ki se nahaja na Lastovu ta hip. Motor je realno vreden 1400€.
Vse je stvar dogovora, ne?

Whaly pa naj bi bil UV odporen...če si malce raziščeš podatke o njem, vidiš, da ga imajo reševalci po svetu zelo radi... meni deluje nekako kot Land Rover Defender...ko ga imaš, ga ne prodajaš, ker služi namenu... tak vtis mi daje, kljub temu, da ni namenjen poležavanju ali klasičnem turizmu na čolnu... minimalizem elektronike in mehanična logičnost brez luxusa.

Kupi se ga lahko v LJ ali Rijeki in je za morje. Burza Navtike ima teste in ocene iz leta 2014 zapisane na spletu.
Obstaja 500, 500R, 435, 435R različice...R pomeni, da je med dnom in pohodno ploščo dodatno vpihana nepotopljiva pena... pri R različici gre za PRO-fesionalno izvedbo namenjeno gasilcem, reševalcem...R izvedba ima npr.: 435R max 40KM motor, 435 pa max 30KM.
Mislim, da R izvedbe ne rabim.
Cena je v LJ 3000€, na RI pa 2800€.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
francija
Pridružen: 26 Sep 2018, 08:12

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a francija »

Mislim da je Whaly super roba, ga imam tudi jaz v planu, imam pa srečo da imam že sedaj dolgo nogo na Tohatsu 18 ks 2t.
Za tvoj stari gumenjak honda, pa mislim da je vreden skoraj nič, zaradi tega, ker ko en šiv popraviš, drugje začne razpadat, kakih 100 eur pa je vreden, za rezervni PVC če kaj popravljaš.... :|
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a tyson »

Hvala za tole spodbudo glede Whalya. Sem mislil, da sem samo jaz "čudak", ki se navdušuje nad plastično "kanto".

Takole je:
s Petro sva si ga šla ogledat na Rijeko, da sva si ga res ogledala od blizu. Prodajalec prijazen, vse je razložil in razkazal. Na prvo žogo sem se zanimal za njihov komplet...čoln in Suzuki 30KS, rollbar, konzola z volanom, dodatno sedišče...cena? 10500€! Od tega je polovico cene na motorju! Hvalabogu naletim na Tohatsuja, ki je spodobno cenejši. Po mojih merilih sta Yamaha in Tohatsu najzaneslivejša motorja, potem pa vse ostale firme.
Moram kupit še prikolico.
Koliko naju bo vse skupaj stalo? Cca 9500€.

Honwave sem odpisal. Izbrisan je iz registra, motor je odjavljen in že prodan na Lastovu.
Zbiram denar. Prodajam Suzuki Burgmana 650. Na Bolhi. Prodajam še ostale stvari, ki so že našle potencijanega kupca iz mojega poklica.
Vse za čoln!
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
francija
Pridružen: 26 Sep 2018, 08:12

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a francija »

Heh 10.000 eur?

Ojoj, jaz ze imam prikolico in motor, torej rabim samo 2700 brez konzole. Ma to je super stvar se ne sekiraš nič, ko ostali trepetajo. pa tube....etc.
Najprej moram mojega Zodiaca uničit, sem ga tako prelepil, da je kot nov....
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a tyson »

francija napisal/-a:
21 Okt 2019, 15:02
Heh 10.000 eur?

Ojoj, jaz ze imam prikolico in motor, torej rabim samo 2700 brez konzole. Ma to je super stvar se ne sekiraš nič, ko ostali trepetajo. pa tube....etc.
Najprej moram mojega Zodiaca uničit, sem ga tako prelepil, da je kot nov....
Heh, jap! Kle nek je treba računat, če greš na novo.
Tegale svojga pa čuvaj, je predober. Ok, tud on bo doživel enkrat konec, ampak ne ga zdej kar uničit, hehe... raje ga prodaj, upam da še drži ceno.
Je pa nekaj... tale Whaly ni gumač! V bistvu je "trdak"! Čez val ziher ne gre tako mehko kot guma... po moje "pribija", kot vsa ostala plastika od čolnov. Še ne vem, si pa mislim.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a kojoti »

“R pomeni, da je med dnom in pohodno ploščo dodatno vpihana nepotopljiva pena”

Iz osebnih iskušenj je pri rekreativni uporabi po moje bolje, da ni pene. V primeru, da iz kateregakoli razloga pride voda v prostor s peno se jo zelo tezko rešiš pred popravilom.

“po moje "pribija", kot vsa ostala plastika od čolnov.”

Če je polnjen s peno ne prbija. Ni vibracij. V nasprotju pa vrjamem, da bo malo bolj glasnejši
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a tyson »

Pikiram na "običnega". Brez R oznake. Razlog: čoln je takoj malo dražji, zarad pene tud težji, posledično so pri R max 40HP, pri navadnem pa 30HP. Predvsem pa vso stvar bistveno podraži motor.
Koliko bova čoln rabila na leto, R ne pride v poštev, cenovno pa sploh ne.
Seveda pa bova na vodi več kot kadarkoli do sedaj, saj imava vizijo...zapneva in greva za vikend.

Za naslednje leto, ko greva na dopust, sva rekla, da štartava z RI do Lastova in nazaj. To je plan A.
Plan B...štart iz Trogirsko-Kaštelskega zaliva.

Pred sezono pa bova vikende drajsala po S Kvarnerju. Za trening. Pa da motor ulaufava.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Odlična ideja, kot mulc sem s kolegom prepotoval od Umaga do Raba z jadrnico 420 flying junior. Preplula sva vse Kvarnerske otoke. Rabila sva en mesec :D Nepozabne dogodivščine in ene od lepših počitnic.
Odgovori