Kulinarika

Odgovori
Uporabniški avatar
sova
Pridružen: 17 Sep 2018, 10:42
Kraj: Solkan

Re: Kulinarika

Odgovor Napisal/-a sova »

Vino je bilo dodano pred pečenjem ne, da ga ni bilo. Petršilj smo pa pozabili dat. Začimbe so tudi dodane, mogoče bi morali še kaj dodat. Pa drugič. ;) Ponavadi smo jih vedno pripravljali neolupljene, tokrat smo se odločili, da jih pa, da vidimo kako je. Če bi odrezali malo bliže očem, ne vem, če bi imeli kaj več za pojest, ker je bilo odrezano kar blizu očem. ;)

lp.
Slika
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Kulinarika

Odgovor Napisal/-a david »

Gusar napisal/-a:
23 Jan 2020, 12:07
david napisal/-a:
22 Jan 2020, 19:06
Sem imel še enega ugorja (slabe 2.5 kg), pa sem v soboto pripravil brodet. Poleg ugorja sem dal zraven še malo sipic in kozic. Za prilogo pa pečena polenta (zabeljena s putrom in parmezanom). Za prste obliznit:
Slika
Recept prosim :mrgreen:
Delam po trenutnem navdihu, tako da je vsakič malo drugače.
Na olivnem olju sem popražil precej čebule (pet srednjih) in glavico česna, vse sesekljano res na drobno. Dodal sem glavo in rep ugorja in zalil z belim vinom. Nato sem dodal še pasiran paradižnik, paradižnikov koncentrat in sipe. Vmes sem na hitro popekel srednji del ugorja in mu odstranil kosti. Po dobre pol ure sem odstranil glavo in rep ugorja (je preveč koščen), dodal srednji del ugorja (brez kosti), kozice in peteršilj, ter pustil na nizkem ognju še par minut. Zraven seveda najbolj paše popečena polenta. Pa dober tek.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Roman 1
Pridružen: 04 Okt 2018, 14:09

Re: Kulinarika

Odgovor Napisal/-a Roman 1 »

Sova, jaz glavo ne režem, ampak primem za oči in potegnem navzdol, še prej pa odstranim meso v obliki črke v na spodnji strani glave,..
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Kulinarika

Odgovor Napisal/-a david »

Jaz tudi glave ne režem, odstranim spodnji del, oči in kljun, kožo vedno pustim. Pa pri lignjih s krompirjem dodam res veliko tekočine, okoli 2 deci olivnega olja in vsaj še enkrat več vina. Na koncu tako ostane super omaka.

V soboto sem pa spet delal izpod peke, tokrat pujska. Tukaj od zelenjave dodam samo čebulo, korenje in krompir, meso mariniram, zalijem z olivnim oljem in vinom:
Slika

Slika
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Kulinarika

Odgovor Napisal/-a aegir »

Jaz sem sicer vrterijanec in ne jem ne rib ne mesa, niti ne znam kuhat kej prida dlje od špagetov.

Ampak.. Sem zmontiral pred kratkim novo kuhinjo, ki je po delovni površini točno x10 od prejšne in z novo kuhalno tehniko. :)

Zdele sem bil še na porodniški 2 tedna tako da sem se lotil vsega živega in morm rečt, da mi je če odštejemo mal nesamozavesti pri soljenju šlo kr dobr. Še celo torto za nulti rojstni dan sem spekel. :D

Kruha ne kupujemo več, ga kar jaz delam po novem, te razne zelenjavne opcije pa nekatere so super druge mal slabše, ampak bom pilil naprej, nasledn let takle čas bi mogoče že napredoval iz 0.0000% kuharja v začetnika. :mrgreen:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Nazadnje spremenil aegir, dne 02 Feb 2020, 19:09, skupaj popravljeno 4 krat.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Kulinarika

Odgovor Napisal/-a tyson »

Za 0,000 kuharja ti gre zelo dobro. Tehnika, ki jo imaš, tudi pomaga.
Ko nehaš brat recepte, si že daleč. ;)
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Kulinarika

Odgovor Napisal/-a aegir »

Uf sm še daleč od tam, se držim receptov kot pijanec plota. :D

Kruh pa pečem v avtomatu že več let in znam ene 5 receptov na pamet, ampak pot vsakega avtomata se konča tako, da tisto repetnico ki meša testo pozabimo ven iz kruha vzet in pol se tist kos kruha vrže stran z repetnico vred. Tko so šli že trije avtomati na odpad.

Zdaj sem se pa odločil, da ne bom več uporabljal avtomatov ampak kar lepo v pečico. Kruh je lepši in razen ljubezni ne pustiš notri ničesar drugega. :D
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Kulinarika

Odgovor Napisal/-a david »

Odlično Aegir, saj bo. Zdaj vsaj vem kdo bo letos glavni kuhar za novoletno pojedino :)

No, jaz sem že eno stopnjo naprej in receptov že leta ne gledam več. Včasih poberem kakšno idejo iz 24 kitchen. Predvsem pa nikoli ne kompliciram. Ko malo veš zakaj se gre, postane vse skupaj zelo enostavno. Včeraj sem dobil malo morskega navdiha in za kosilo pripravil črno rižoto. Recept:
Na olivnem olju popražimo čebulo, dodamo sipe, malo belega vina, ko ta izpari dodamo riž in sproti dolivamo ribjo osnovo. Par minut pred koncem dodamo še kozice, sipino tinto in parmezan:
Slika

Slika

Slika

Za večerjo sem pa naredil karpačo iz hobe. Idejo sem dobil od našega člana in prijatelja Franka Preglja:
Slika
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Kulinarika

Odgovor Napisal/-a aegir »

Vsega ne, ker bi verjetno ribe prismodil, kaj pa zihr :)

Zgoraj sem napisal vrtarjanc namenoma, pa je nekdo popravil, vrtarjanc sem po pokojni mami moje tašče aka Omi, ki je mislila, da je tako čudaško prehranjevanje povezano z vrtom in tem, da ješ samo z vrta stvari. Njega dne mi je vegetarjanske zadeve spekla na svinjski masti, ne zato ker bi bila žleht ampak zato, da bo imelo vsaj malo okusa. ;)

Današnje kreacije:

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Kulinarika

Odgovor Napisal/-a aegir »

Sem se lotil še tegale izziva, me zanima kako bo šlo.. Kdo ve kaj je to? :D

Dan1
Slika
Dan2
Slika
Nazadnje spremenil aegir, dne 23 Feb 2020, 13:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori