Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovori
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a aegir »

Sem ravno prele pogledal moj ima tudi 9. Je pa zanimivo, da v navodilih za totalscan sondo piše, da ni problema, če je prižgan izven vode.

Celo predlagajo kot eno izmed opcij, da se sonda montira tako, da med glisiranjem ni v vodi.. Svašta.


Slika
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

9 žic najbrž zato, ker sta vsaj 2 sonarja. Ker drugače ne vem kako bi side-scan deloval. Dva vira s faznim zamikom pa omogočata kontrolo usmerjenosti.
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a boris »

Bom probal dobiti sheme vezav.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Harry »

Bruno napisal/-a:
26 Mar 2020, 21:07
Boris, super si pokazal! Z znanjem in pravo sondo se torej očitno da!

In zdaj bo dolgo časa nekdo tiho, dokler se nekje ne odpre nova tema...
Včasih se je dobro posuti tudi s pepelom... Samo za to rabimo jajca... Eee, to pa je problem... :D
Ja, na elite ti2 gre, ne pa tudi na starem ti!
Na mojem elite ti brez 2 , se ne da!
Tu je razlika!
Tudi to ni povedal, da ko nastaviš željeno frekvenco zgubiš chirp, ker je nastavitev single frekvence možna samo izven chirpa.
Boris cel čas govori o nastavitvi čhirp frekvenc, njegov video je dokaz , da je malo pomešal trditve!

Pa še nekaj, jaz cel čas govorim o elite Ti, Boris pa je prenehal govoriti o Ti in spremenil na Ti2, kar še daleč ni isto!
Pa preberte še enkrat vse od začetka, tisti ki znate brat, z jajci ali brez!
Morski Vuk
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

He he, tole s chirpi in frekvencami bi dokončno potrdil/ovrgel edino osciloskop :) :)
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a boris »

Harry napisal/-a:
31 Mar 2020, 14:53
Bruno napisal/-a:
26 Mar 2020, 21:07
Boris, super si pokazal! Z znanjem in pravo sondo se torej očitno da!

In zdaj bo dolgo časa nekdo tiho, dokler se nekje ne odpre nova tema...
Včasih se je dobro posuti tudi s pepelom... Samo za to rabimo jajca... Eee, to pa je problem... :D
Ja, na elite ti2 gre, ne pa tudi na starem ti!
Na mojem elite ti brez 2 , se ne da!
Tu je razlika!
Tudi to ni povedal, da ko nastaviš željeno frekvenco zgubiš chirp, ker je nastavitev single frekvence možna samo izven chirpa.
Boris cel čas govori o nastavitvi čhirp frekvenc, njegov video je dokaz , da je malo pomešal trditve!

Pa še nekaj, jaz cel čas govorim o elite Ti, Boris pa je prenehal govoriti o Ti in spremenil na Ti2, kar še daleč ni isto!
Pa preberte še enkrat vse od začetka, tisti ki znate brat, z jajci ali brez!
:? :? :?
Ti pa res brezupen primer. Ne moreš iz svoje kože. Štiri dni si tuhtal kako bi se izvleku. Ne bo ti uspelo. Bom kolega prosil ki ima Elite Ti da poslika frekvenco. Upam da boš takrat priznal da se DA :roll: :roll: :roll:
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Uporaba troling motorja pri ribolovu

Odgovor Napisal/-a boris »

Harry napisal/-a:
07 Jan 2020, 11:24
No Boris potem pa pojasni kako!
Pa ne mi reči da je to high ali low chirp!

Točno napiši, korak po korak, kako na elite ti nastaviš freqvenco 133khz!

Če to ne gre, potem bodi tiho!
Hary :!:
Prosil sem kolega da je šel na svojo barko samo za tebe, posneti nastavitev frekvenc na Lovrance Elite Ti (brez 2).
Torej govorimo o enaki napravi kot je tvoja.
Tvoje trditve, da se frekfenca 133 Khz ne da nastaviti na Elite Ti ne drži.
Video nazorno prikaže kaka je sprememba iz Medium Chirp na izbrano frekvenco 133 Khz.
Ker je moj prejšnji video bil posnet v garaži, ni bil tako kvaliteten kot ta.
Upam da se sedaj ne boš izmislil še kake dodatne finte, ker jo ni :twisted:
Pa ostani ZDRAV :lol:

Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Harry »

Še vedno trdiš, da je ta single frehvenca v chirpu, kar ni res! S to frekvenco zapustiš chirp način!

Z mojim Elite Ti in mojo sondo(multi scan), to ni možno, kot že ves čas trobim.
Lahko pa napišeš kašno sondo naj kupijo tisti, ki bi radi uporabljali nastavitve!

Ps. Nisem tuhtal tri dni, ampak nimam časa, ker volontiram za razvoz hrane za starejše!
Morski Vuk
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a boris »

Slika
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Harry napisal/-a:
01 Apr 2020, 13:56
Še vedno trdiš, da je ta single frehvenca v chirpu, kar ni res! S to frekvenco zapustiš chirp način!

Z mojim Elite Ti in mojo sondo(multi scan), to ni možno, kot že ves čas trobim.
Lahko pa napišeš kašno sondo naj kupijo tisti, ki bi radi uporabljali nastavitve!

Ps. Nisem tuhtal tri dni, ampak nimam časa, ker volontiram za razvoz hrane za starejše!
Ma, Harry, ti si trdil, da se sploh ne da nastavljati frekvence... :roll: Daj preberi si vse svoje poste... :!:
Zdaj si našel spet eno tvojo (Chirp in podmodel) luknjo in boš spet do onemoglosti trdil, da imaš edino ti prav... Tako kot "strokovnjaki" iz ZG... Kaj si tam napisal? Trdil si, da sploh ni mogoče nastavljati frekvence in da na Elite seriji sploh ni mogoče druge sonde uporabiti... Nisi omenjal nobenega Ti ali Ti2 modela... Kaj misliš o katerem modelu ti je trgovec v ZG razlagal ? O starem modelu ali o modelu, ki je trenutno v prodaji? Kam boš še zdaj razvlekel to debato?
Sicer pa niti ni tako važno, kaj si ti misliš. Boris, je dokazal, kar si ti v štartu negiral. Tisti, ki nam je to mar, bomo teste in nastavitve sprejeli kot možne, ti pa lahko s svojim sonarjem uporabljaš samo sonde, ki ti jih je predlagal trgovec v ZG in se ne igraš z nastavitvami, ki ti jih naprava ponuja.

Nisi prvi takšen primer, ki noče priznati svoje napake... Če se človek zmoti, enostavno reče, da se je zmotil in da ima drugi prav... Tudi opravičilo bi bilo že na mestu... To je pri tebi problem... Ne moreš si priznati napake...

Enako si trdil pri puškah...
Da je domet majhen, da bi rad videl, kako se zadane porcijsko orado na veliko razdaljo ipd. Vse si dobil dokazano, da se to dela... Filmčki, besedila od boljših podvodnih ribolovcev, kot si ti, pa še vedno trdiš svoje...

Enako je potekal pogovor o lovu, ko sva se spoznala...
Podaljšan mandat (4 leta in pol) sem bil predsednik lovske družine, sem tudi že pet let lovski čuvaj, pa si mi solil pamet o lovskih zakonih... Bolj kot sem ti razlagal, da ni tako, ker imam na tem področju definitivno več znanja kot ti (sodelujem z inšpektorji in z ministrstvom), bolj si mi ti trdil, da imam narobe jaz...

Glej, jaz ti ne morem pametovati, glede tvojega potapljanja in tvoje stroke, ki jo/si opravljaš... To znaš ti 1000x bolje... Vidim, da imaš tudi na drugih področjih veliko znanja... Ti si se pa pripravljen skregati z mano tudi glede šolanja otrok, katero delo kot učitelj opravljam...

Včasih se je potrebno postaviti pred zrcalo...

Želim ti vse dobro!

Lepo bodi...
Mirno morje in dober prijem!
Odgovori