Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovori
Mango
Pridružen: 20 Sep 2018, 06:59

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Mango »

Kar pomeni? Da moram updejtat al spet kej dokupit
Uporabniški avatar
jft
Pridružen: 04 Sep 2018, 16:31

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a jft »

Mango napisal/-a:
12 Jun 2020, 15:29
Kar pomeni? Da moram updejtat al spet kej dokupit
Po moje da oboje :shock:
Mam isto zadevo, pa bom jutri na vodi sprobal. Ti javim.

LP
Enec
Pridružen: 19 Apr 2020, 21:33
Kraj: Kočevje

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Enec »

Zdravo!

Odločam se za nakup sonde Airmar. Gledam sondo TM150M (300w, chirp 95-155khz) in pa TM165HW (600w, chrip 150-250khz). Obe sondi pokrivata podobno širok kot in podobno globino, vsaj v podanih podatkih.

Lovim večina v kvarnerju na globinah od 30m pa do 60/70m, je tudi nekaj globin do 100m.. katera sonda bi bila bolj primerna? Imam pa Lowrance Elite 7 Ti.

A imamo zastopnika oz. prodajalca pri nas v Sloveniji ali je potrebno natočati iz tujine?

Lp :)
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a boris »

Jaz prodajam sonde za Lovrance. Primerna sonda bi bila 000-13944-001 Airmar® TM 150 TRANSOM MOUNT XDCR: Black 9 pin connector: Cable length 10 m.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Enec
Pridružen: 19 Apr 2020, 21:33
Kraj: Kočevje

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Enec »

boris napisal/-a:
14 Jun 2020, 18:30
Jaz prodajam sonde za Lovrance. Primerna sonda bi bila 000-13944-001 Airmar® TM 150 TRANSOM MOUNT XDCR: Black 9 pin connector: Cable length 10 m.
Mi lahko zaupate kontakt? Telefonsko št. ali email.. Jo imate na zalogi? Bi jo vzel :D
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a boris »

Enec napisal/-a:
16 Jun 2020, 17:25

Mi lahko zaupate kontakt? Telefonsko št. ali email.. Jo imate na zalogi? Bi jo vzel :D
Sem ti poslal ZS.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Enec
Pridružen: 19 Apr 2020, 21:33
Kraj: Kočevje

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Enec »

Oj! :D

Evo, sonda TM150M je zmontirana in preizkušena. Ročna nastavitev frekvenc sploh ni problematična, kot je bilo dosti prerekanja v preteklih postih :( Sonar Lowrance (Elite 7 Ti) prepozna sondo sam in je ni potrebno v nastavitvah iskati ročno. Na voljo je 83khz, Medium Chirp in Costum freq.

Imam pa eno težavico, če mi lahko kdo pomaga. Ko želim nastavit Medium Chirp, mi napiše spodaj, da dokler je vključen Structure scan, chirp ni mogoč. Ok, po pogovoru z Borisom (hvala za vse, zelo korekten in prijazen možakar) kako to izklopim, grem v glavne nastavitve, kjer izklopim Structure scan. Potem se na Home screenu izbriše/skrije ikona za to. Ampak še vedno, ko hočem nastavit na Medium Chirp, mi spodaj napiše, da Medium Chirp ni mogoč, dokler je vklopljen Structure scan. :roll:
Za testiranje sem si potem nastavil na 105khz in je prikaz ribe neprimerljiv z original Lowrance HDI 83/200 sondo. Vsaj na globini 50m+ :)

Lp
Enec
Pridružen: 19 Apr 2020, 21:33
Kraj: Kočevje

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Enec »

Evo nekaj slik medium chirpa sonde Airmar TM-150.. žal mi je, da riba ni delala po mojih željah, mi je pa tuna odpeljala jig. Občutek je bil, kot bi zapel vagon :shock:

Okuma Eclipz (70-140g) z rolo Daiwa BG6500 ni imela šans :lol:

Priliko sem imel biti čisto v bližini kletk s tunami na južni strani Ugljana, seveda je bilo zraven ogromno bark, verjetno lokalni ponudniki big game-a.

Sonda dela in kaže ribo res odlično :D :D
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a aegir »

Glede na to, da je lowrance in simrad skoraj eno te isto, za update samo priklopiš napravo na net in dobiš tole:

Slika

Daš download in počakaš 5 min.
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

... in upaš da se bo vse skupaj srečno zaključilo...

Nimajo pa vsi te sreče.
Odgovori