Ribiške dovolilnice za hrvaško

Odgovori
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Ribiške dovolilnice za hrvaško

Odgovor Napisal/-a boris »

Kot veste se lahko letne dovolilnice kupujejo le do 1. 3. 2019, zato morate paziti, da ne zamudite roka.
Leta 2019, po 1.3. za zamudnike ne bo več polletnih dovolilnic, ki so bile izjema v letošnjem letu, zaradi prehodnega obdobja.

Letne dovolilnice za rekreacijski ribolov je mogoče kupiti ON-LINE na MPS ribarstvo:
https://ribarstvo.mps.hr/default.aspx?id=4010

Letne dovolilnice za športni ribolov, pa je mogoče kupiti le preko klubov.
Prodajajo jih tudi v Ljublani v potapljaških trgovinah. Cene so enake kot na hrvaškem.

Za dodatna dovoljenja, za lov z vršam, ostmi, luč in parangal se dovoljenja izdajajo skozi celo leto.
Kupujejo pa jih lahko le imetniki letnih dovolilnic.

Za ostale dovolilnice, dnevne in več dnevne pa ni nobenih omejitev in jih lahko kupujete ON- LINE, prav tako skozi celo leto.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
solatko
Pridružen: 17 Sep 2018, 11:00

Re: Ribiške dovolilnice za hrvaško

Odgovor Napisal/-a solatko »

Kakor vidim na linku za nakup dovolilnic ni več dovolilnic za upokojence . Sedaj je omejitev samo starost 65 let .
Ali se motim ?
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Ribiške dovolilnice za hrvaško

Odgovor Napisal/-a boris »

To so spremenili zaradi tega, ker je po hrvaškem zakonu upokojenec tisti, ki dopolni 65 let.

Ker so upokojenci v drugih državah mlajši, so se na ta način izognili izdajati dovoljenja mlajšim od 65 let ;)
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Mils
Pridružen: 04 Jan 2019, 20:01

Re: Ribiške dovolilnice za hrvaško

Odgovor Napisal/-a Mils »

Nekje sem zasledil da je bolje kupiti dovolilni o za športni ribolov , če bi se kdaj lotil lova z puško in da je cena enaka...kdo ve kaj o tem?
Hvala
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Ribiške dovolilnice za hrvaško

Odgovor Napisal/-a boris »

Cena je popolnoma enaka, ne glede katero letno dovolilnico kupiš. Cena je 500 kun.

Razlika med rekreacijsko in športno dovolilnico je v tem, da pri športnem ribolovu lahko imaš dve puški in lahko kupiš letno karto za lov velike ribe. Vse ostalo je isto.

Dovolilnico za športni ribolov lahko kupiš v Ljubljani, v prodajalnah z potapljaško opremo.

Scubatom, Brnčičeva ulica 13,1000 Ljubljana, Telefon: 01/563-21-77
Aquas, Dolenjska cesta 33, 1000 Ljubljana, Telefon: 051 308 445
Extremo, Šmartinska cesta 16, 1000 Ljubljana, Telefon: 031 634 034 .

Dovolilnice za rekreacijski ribolov lahko kupiš preko spleta na:
https://ribarstvo.mps.hr/default.aspx?id=4010
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Mils
Pridružen: 04 Jan 2019, 20:01

Re: Ribiške dovolilnice za hrvaško

Odgovor Napisal/-a Mils »

Hvala za odgovor...katere dovolilnice pa kupujete člani foruma za športni ali rekreacijski ribolov?
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Ribiške dovolilnice za hrvaško

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Jaz kupujem za športni, ker se z dovolilnico za rekreacijski ne morem potapljati (podvodni ribolov). Ima pa ta spet druge omejitve, ki jih lahko počneš s karto za rekreacijski.
Mirno morje in dober prijem!
Roman 1
Pridružen: 04 Okt 2018, 14:09

Re: Ribiške dovolilnice za hrvaško

Odgovor Napisal/-a Roman 1 »

Katere omejitve ima športni ribolov, rekreacijski pa ne?....jaz kupujem športni ribolov ker je 50 kun cenejši (članarina je Čižičih le 50 kun)...
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Ribiške dovolilnice za hrvaško

Odgovor Napisal/-a boris »

Razlika je ogromna. Športna ima 2 puški, ter možnost lova vlike ribe z doplačilom.
Rekreacijska pa tega nima. Vse ostalo pa je enako. Zakaj so rekreacjske dozvole dražje mi ni jasno.
Najbrž iz komercialnega vidika :shock:
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Roman 1
Pridružen: 04 Okt 2018, 14:09

Re: Ribiške dovolilnice za hrvaško

Odgovor Napisal/-a Roman 1 »

...Sem razumel Bruna, da ima športna omejitve, ki jih rekreacijska nima,....zato me zanima kje sem omejen....
Odgovori